Tue2212019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Spotkanie seniorów z Jaśkowic

  • PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 5
  • następny

Jak co roku, tak i w tym, w listopadzie, odbyło się spotkanie najstarszych mieszkańców Jaśkowic. O godzinie 16 odbyła się msza święta w ich intencji, po której wszyscy zaproszeni udali się do sali MOK, aby przy kawie, herbacie i ciastku miło spędzić czas.

Organizatorzy spotkania, radni dzielnicy: Teresa Potysz i Eugeniusz Szala bardzo żałowali, że tylko połowa ze 150 zaproszonych mieszkańców przyszła na spotkanie. Nie ma się jednak co dziwić. W pewnym wieku, nawet jeśli bardzo by się chciało, trudno wyjść czasem z domu.

Radna, Teresa Potysz, serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym za przyjęcie zaproszenia. Cenimy to, że znaleźliście państwo czas żeby ze sobą i z nami się spotkać – powiedziała. W swoim przemówieniu podkreśliła szczególnie rolę dojrzałych osób w społeczności: każdy z was ma w tym środowisku swoją cząstkę życia, każdy z was może nam niemal o każdym miejscu Jaśkowic wiele opowiedzieć, co jest nieocenione. Cieszymy się, że jesteście, że możemy korzystać z waszego doświadczenia, wiedzy i że chętnie dzielicie się nimi z młodym pokoleniem. Życzenia w imieniu władz gminy, seniorom z Jaśkowic złożył burmistrz Orzesza, Andrzej Szafraniec.

Mieszkańcy spędzili ten wieczór na rozmowie ze znajomymi, z radnymi i na wspólnym śpiewaniu do akompaniamentu „Dwóch Kamratów” (tym razem w jednej osobieJ). Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć również Regionalnego Zespołu „Jaśkowiczanie”, którego występ uprzyjemnił wieczór.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
W pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych, 27 kwietnia, Śląski Ogród Botanicz
Dzieciaki z Wyr i Gostyni, nawet jeśli nie wyjechały na obozy i kolonie, nie mogą narzekać
Rozmowa z mgr Martą Jańczak, kuratorem Pracowni Kolekcji Naukowych i Zachowawczych Śląskiego O
Już dziś, 20 stycznia, Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botan
W ramach spotkania mikołajkowego 6 grudnia, na sali widowiskowej w Jaśkowicach Stowarzyszenie
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca