Sun2432019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Wielki sukces koncertu charytatywnego „Podaruj drugi oddech”

  • PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 12
  • następny

Chcieliśmy sprawić, aby ten dzień był dla Eweliny niezapomniany, aby choć na chwilę mogła zapomnieć o swojej chorobie…

W październiku z inicjatywy przyjaciół Eweliny Smerczek odbył się koncert charytatywny na jej rzecz. Ewelina od dziecka choruje na mukowiscydozę a jej jedyną szansą na pełny powrót do zdrowia jest przeszczep płuc. Jej przyjaciele wpadli na pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację koleżanki.

Jak postanowili, tak zrobili. I udało się! Sala w Jaśkowicach wypełniona była po brzegi, a bilety wstępu-cegiełki rozeszły się wszystkie jak świeże bułeczki – powiedziała współorganizatorka akcji, Magdalena Foltys. Na początku miałam obawy o frekwencję, ale jak zobaczyłam, jak ogromne jest zainteresowanie, strach minął – wspomina Magda.

Jak się okazało, jakiekolwiek obawy były bezzasadne. Akcja od początku do końca była zaplanowana z wielkim rozmachem i nie mogła się nie udać. Dużo wcześniej przed terminem informacje o koncercie pojawiły się w lokalnych mediach. Co krok widać było plakaty i ulotki. Przy takim nagłośnieniu jestem pewna, że nie było w Orzeszu osoby, która nie wiedziałaby o koncercie – mówi z przekonaniem Magda.Największe dwie akcje promocyjne odbyły się  podczas czwartkowego targu, ale także liczne banery stworzone przez orzeskie gimnazjalistki, zdobiące ogrodzenia posesji wielu mieszkańców naszego miasta, nie mogły być niezauważone. Nie zawiedli zaproszeni do udziału w koncercie artyści lokalnej estrady, m.in. aktor i kabareciarz Dariusz Niebudek, duet Claudia i Kasia Chwołka, zespół  Voccata czy Dwóch Kamratów. Na koncert przybyli starsi, młodsi i całkiem malutkie szkraby, które ochoczo podrygiwały w rytm śląskich szlagierów. Ta różnorodność wiekowa szczególnie nas, organizatorów, ucieszyła. Przygotowując program zależało nam na tym, aby był różnorodny, tak aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Z pewnością wielką atrakcją były dwa pokazy mody: Domu Mody Lnianej „Chimera” oraz pokaz mody ślubnej i wieczorowej Agnieszki Winkler. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz sztuk walki przygotowany przez Mariusza Olesia z Fight Clubu „Niepokorni". Przy ostrej muzyce młodzi ludzie prezentowali scenki sytuacyjne z wykorzystaniem różnych technik walk.

Pomysł zorganizowania całej imprezy wyszedł od Dawida Głodka, który zaraził pomysłem najpierw Joannę Wojtyczkę, a ona mnie – wspomina Magda – taka reakcja łańcuchowa stworzyła trio, które zaangażowało się bez reszty. W organizacji pomagali członkowie grupy fotograficznej eF, bez których ten koncert z pewnością nie udałby się. Przy malowaniu banerów i podczas samego koncertu nieoceniona okazała się pomoc gimnazjalistek z Zespołu Szkół nr 1 z Orzesza.

Akcję można podsumować jako wielki sukces. Kwota ze sprzedaży cegiełek, licytacji oraz przelewów bankowych wyniosła ponad 10 tys. złotych. Koncert uważam za bardzo udany i cieszę się, że publiczność dobrze się bawiła a artyści dali z siebie wszystko. Ale najbardziej cieszył mnie uśmiech na twarzy Eweliny, która tego dnia była najważniejsza.Czuła się na tyle dobrze, że mogła być razem z nami, bo to wszystko było przecież dla niej. A poza w tym dniu przypadały jej urodziny, tym bardziej była okazja do świętowania, podwójna – cieszy się Magda.

Organizatorzy ani przez chwilę nie mieli wątpliwości, czy podejmować to wyzwanie.  Satysfakcja z udanego koncertu i zebranych pieniędzy wynagrodziła cały stres, który towarzyszył im w ostatnim dniach przed imprezą. Orzeszanie bardzo pozytywnie ocenili tę akcję, co tylko ugruntowało ich w przekonaniu, że to czego się podjęli było potrzebne. W akcje charytatywne zawsze warto się angażować, ponieważ kiedyś to może właśnie my będziemy potrzebowali pomocy i wtedy inni okażą nam swoje serce i pomogą w trudnych chwilach – puentuje Magda. Święte słowa!

fot. grupa eF

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zaprasza chętnych do udziału w warsztatach, podcz
Dla wielu rodzin niedzielne popołudnia spędzane w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologiczn
Informacja o budowie kopalni czy jakiegokolwiek zakładu przemysłowego niesie ze sobą zawsze
Profesor Jan Tokarski pisał: w odczuciu społecznym błąd ortograficzny traktowany jest ja
Po raz siódmy przyznano Ornontowickie Bzy – nagrodę Gminy Ornontowice za działal
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca