Fri2232019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Z Gwarka Ornontowice do Bayernu Monachium

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 2
  • następny

W piłkę zaczął grać, gdy miał 7 lat. A tak na poważnie, w drużynie, to w IV klasie szkoły podstawowej. Jego tata był piłkarzem i pewnie to miało decydujący wpływ na zainteresowania Jakuba Zdrzałka.

Jakub ma 15 lat i chodzi do III klasy Zespołu Szkół w Ornontowicach. Piłka nożna to jego największa pasja a jego wszystkie marzenia koncentrują się właśnie wokół niej.

Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w drużynie Gwarka Ornontowice, potem przeszedł do Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnika Zabrze a obecnie znowu gra w Gwarku. Jego trenerem jest aktualnie Piotr Michalak, choć od zawsze indywidualnie trenuje go tata – Krzysztof, który jest także trenerem rocznika ’96.

Ulubioną drużyną futbolową jest FC Barcelona, ale ta wielka przygoda, była związana z innym gigantem futbolu – FC Bayernem Monachium. Jakub bowiem, w drodze eliminacji, został wyłoniony spośród kilku tysięcy chętnych i jako jeden z „wielkiej trójki” wziął udział w obozie piłkarskim Allianz Junior Football Camp.

Obóz piłkarski Allianz Junior Football Camp w Monachium został zorganizowany już po raz kolejny. Uczestnicząca w nim młodzież z całego świata  ma niepowtarzalną, być może jedyną, okazję szkolić się pod okiem trenerów FC Bayern Monachium. W obozie wzięli udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta w wieku od 14 do 16 lat. W tym roku obóz odbył się w dniach 17-21 sierpnia. Eliminacje składały się z dwóch etapów. W pierwszym należało opisać swoje futbolowe zainteresowania i uzasadnić chęć wzięcia udziału w obozie. Do zgłoszenia należało dołączyć także własne ciekawe zdjęcie pokazujące zainteresowanie piłką nożną.

Spośród kilku tysięcy zgłoszeń zostało wyłonionych dwudziestu najlepszych kandydatów do finałowej rozgrywki. Finał odbył się na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test o piłce nożnej i Bayernie Monachium, Stadionie Arena a także o Górniku Zabrze, co nie było trudne – jak powiedział Jakub. Potem musieli zaprezentować już w terenie, czyli na boisku, swoje umiejętności. Uczestnicy finału rozegrali także mecz, który obserwowali: Dariusz Koseła, Kamil Kanclerz i Kamil Zieleźnik. Po naradzie zadecydowano, że do Monachium pojadą: Michał Czop z Mysłowic, Agnieszka Augustyniak z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Jakub Zdrzałek z Ornontowic. Ja opisałem zdobycie przez swoją drużynę dwóch pierwszych miejsc na dwóch turniejach zimowych w sezonie 2010/2011. Podczas pierwszego turnieju zostałem królem strzelców, a w drugim zostałem utytułowany najlepszym zawodnikiem – opowiada Jakub.

A jak wspomina pobyt w Monachium? Było świetnie. Stadion Arena zrobił na mnie ogromne wrażenie. Mogliśmy zobaczyć miejsca niedostępne dla „zwykłych” kibiców. Byłem w szatniach piłkarzy, miejscach gdzie wypoczywają, relaksują się, jedzą. Poza tym poznałem takich jak ja pasjonatów piłki nożnej z 16 krajów, nawet z Chin i innych równie odległych państw. W pierwszym dniu trudno nam się było porozumieć, ale jak się ma wspólną pasję, to bariera językowa zostaje szybko pokonana. Mieliśmy wspólny trening na boisku, a po nas trenowali piłkarze Bayernu Monachium. Rozmawialiśmy z piłkarzami, robiliśmy zdjęcia, zbieraliśmy autografy. Obóz był świetnie zorganizowany. Nie było czasu się nudzić. W chwilach „wolnych” od piłki zwiedzaliśmy Monachium i jego największe zabytki.

Największym marzeniem Jakuba jest… osiągnięcie sukcesu w piłce nożnej. A marzenia należy realizować, tylko jak to zrobić? Trzeba wierzyć w siebie, w swoje umiejętności i dodatkowo dużo trenować – oto recepta na sukces wielkiego młodego piłkarza Jakuba Zdrzałka.

Komentarze  

 
0 #3 Krzyś Kulik 2011-11-20 17:01
gratulacje dla Krzyśka, że ma takiego zdolnego synka
Cytować
 
 
0 #2 Antek 2011-11-20 17:00
Będzie kiedyś z Ciebie wielki piłkarz!
Cytować
 
 
0 #1 mateusz 2011-11-20 16:58
Brawo Jakub!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie ukazała się publikacja pt. „Film
Dzieci spędzające wakacje w domach mają możliwość skorzystania z oferty, jaką przygotował
22 lutego o godz. 18 w Restauracji „Skałka” w Świętochłowicach odbędzie się w
Już 6 kwietnia drugie święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego – Międzyn
1 czerwca w Zespole Szkół w Orzeszu był obchodzony jako Dzień Talentów. Ju
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca