Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Orzeski radny Adam Kurpas startuje do Sejmu

  • PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Radny z Orzesza, Adam Kurpas, startuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych z miejsca 1 z listy Nowa Prawica.

Dobrze mieć na kogo głosować, kogoś kogo się zna z własnego „podwórka” a nie tylko z klipu wyborczego.

Adam Kurpas jest orzeskim radnym. Swój mandat sprawuje już drugą kadencję. Jest jednym z nielicznych radnych, których można by wymienić na palcach jednej ręki, który aktywnie uczestniczy w sesjach rady miasta Orzesza. Nie było sesji, na którą radny nie miałby przygotowanych nowych tematów do poruszenia i zajęcia się nimi. Niestety, należy do mniejszości, a jego pomysły nie cieszą się poparciem ani młodych, a tym bardziej starszych wiekiem radnych.

Dobrze by było, gdyby udało mu się wyrwać z tej zaściankowości i pokazać na większej scenie politycznej. Na pewno jest człowiekiem z dużym zapałem i energią, któremu się chce poświęcać swój czas pracując na rzecz innych.

Klip wyborczy Adama Kurpasa – lista nr 9 miejsce 1 Nowa Prawica

http://www.youtube.com/watch?v=MnjYon9670E

Program wyborczy Nowej Prawicy:

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny Internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe. 

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat, a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

  1. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

  2. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.


 

Adam Kurpas startując do parlamentu pokazał, że nie boi się wyzwań, podejmowania trudu i wysiłku, który dopiero po długim czasie może wydać owoce, albo i nie. Ryzyko, że mu się powiedzie, jak również, że nie uda mu się nic, jest takiej samej wagi.

Zachęcamy zatem na oddanie swojego głosu na „chłopaka z naszego orzeskiego podwórka” a każdy głos poparcia będzie przez niego z pewnością doceniony.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności w Śląskim Ogrodzie
Gmina Orzesze prawdopodobnie jako pierwsza w województwie śląskim udostępnia swoim mies
Na 28 czerwca 2012 roku zaplanowano otwarcie nowego społecznego portalu internetowego powiatu
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaprasza na kolejne święto organizowane w ramac
W 2011 roku mikołowski Klub Esperanto działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej obchod
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca