Sun18112018

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Zagraniczni goście w Zespole Szkół w Orzeszu

  • PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
  • poprzedni
  • 1 z 6
  • następny

W ramach wielostronnego projektu Use it wise, use it twice w maju, w Zespole Szkół w Orzeszu, odbyło się spotkanie nauczycieli z sześciu krajów: Norwegii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Słowenii i Polski. Projekt ten realizowany jest w ramach programu Comenius, którego celem jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o kulturach różnych krajów i językach europejskich.

Dzięki temu szeroko rozumiane społeczności szkolne, mają możliwość ścisłej współpracy z partnerami z innych krajów, uczestniczących w programie.

Poszczególne klasy powitały gości w językach narodowych i przygotowały prezenty. Były francuskie ciasteczka, walijskie smoki, słoweńskie słoneczniki i obraz z symbolami Hiszpanii – wszystko wykonane przez uczniów. Wielkie wrażenie zrobił chłopak przebrany za norweskiego trolla. Odwzajemniając się, nauczyciele przygotowali dla uczniów prezentacje multimedialne o swoich krajach.

Z gośćmi spotkał się także burmistrz, który przedstawił plany inwestycyjne oraz projekty ekologiczne realizowane na terenie gminy. Podczas wizyty z pewnością nikt się nie nudził. Odbyła się wycieczka do Wieliczki i Krakowa. Zwiedzano Pszczynę i browar w Tychach. A w najbliższej okolicy nie można było pominąć Muzeum Techniki w Łaziskach Górnych oraz zabytkowego kościółka pw. św. Wawrzyńca w Orzeszu. 26 maja odbyła się pożegnalna kolacja w Oberży pod Świętym Jerzym, połączona z zwiedzaniem ruin zamku w Chudowie, pokazami rycerskimi i nauką strzelania z łuku.

Zarówno nauczyciele Zespołu Szkół, jak i goście, ocenili spotkanie jako udane i dobrze zorganizowane.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Jesteście ciekawi, jak dzieci postrzegają Śląsk – ich małą ojczyznę? Czy Śląsk t
W środę, 17 kwietnia opowieściami o Górnym Śląsku dzielił się będzie Henryk Grzo
Na swoim dorocznym balu przebierańców bawili się we wtorek mieszkańcy Domu Pomocy Spo
Ostatnia sobota listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu była bardzo twórcza.
Na początku marca w orzeskiej bibliotece Tanya Valko podpisywała swoją najnowszą powieść
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca