Sun2142019

Ostatnie zmiany10:00:00 PM GMT

Magda Foltys – Dziennikarzem Roku?

  • PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Studentka drugiego roku politologii na Uniwersytecie Śląskim, Magdalena Foltys, nominowana do nagrody Dziennikarza Roku 2010.

Do konkursu został zgłoszony artykuł pt. „Skazany na peron”, który jest nominowany w kategorii News lokalny. Tekst ukazuje sytuację pasażerów PKP, która miała miejsce zimą 2010 roku po zamknięciu dworcowych poczekalni, na przykładzie Orzesza.

Z treścią artykułu można się zapoznać tutaj.

– Napisałam ten artykuł, po zamknięciu poczekalni na dworcu w Orzeszu. Sama bardzo długo jeździłam pociągiem i sytuacja pasażerów, gdy na dworze był mróz i wiatr, była mi bardzo bliska i dobrze znana. Dlatego zdecydowałam się poruszyć ten problem – uzasadnia wybór tematu Magda.

Przygoda Magdy z dziennikarstwem rozpoczęła się w grudniu 2006 roku, gdy dołączyła do zespołu dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl. Przez te wszystkie lata dziennikarstwo zajmowało bardzo ważne miejsce w jej życiu. Była zawsze tam, gdzie coś ważnego się działo. Artykuły napisane przez Magdę dotyczą przede wszystkim kultury województwa śląskiego, często także młodych artystów i zespołów, ale także spraw lokalnych Orzesza. Jest laureatką nagrody tygodnia Wiadomości24.pl za cykl artykułów o katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej.

Konkurs organizowany jest przez gazetę internetową Wiadomości24.pl, wydawcą której jest Polskapresse. Bierze się w nim pod uwagę materiały z blogów i mikroblogów, jak i serwisów dziennikarstwa obywatelskiego, a także prywatnych stron. Największy nacisk kładzie się na informacyjną treść. Kryteria są dwa: teksty muszą spełniać cechy materiału prasowego i pochodzić od osób zajmujących się dziennikarstwem niezawodowo.

Zatem głosujmy na Magdę. Każdy wysyłany SMS, o treści dzob.282 na numer 7055, przybliża ją do uzyskania zaszczytnego tytułu Dziennikarza Roku 2010. Głosowanie trwa do 31 maja, a koszt jednego SMS-a to tylko 0,62 zł z VAT. Każdy głos się liczy. Jeżeli w

SMS-ie dodatkowo pojawi się uzasadnienie wyboru kandydatury, weźmie on udział w konkursie, w którym do wygrania będzie bon na zagraniczną wycieczkę o wartości 3000 zł oraz cenne upominki.

– Obecnie przygotowuję duży projekt związany z dziennikarstwem obywatelskim na terenie województwa śląskiego. Już dzisiaj wszystkich zachęcam do współpracy!

A ja zachęcam do głosowania na utalentowaną młodą dziennikarkę z Orzesza, Magdę Foltys, która nie boi się podejmować tematów trudnych, ale ważnych dla społeczeństwa, dla mieszkańców Orzesza.

Wyślij SMS o treści dzob.282 pod numerem 7055

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne Notki:
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Mikoł
Rozmowa z mgr Martą Jańczak, kuratorem Pracowni Kolekcji Naukowych i Zachowawczych Śląskiego O
W zeszły poniedziałek w Gimnazjum nr 1 w Orzeszu gościł Damian Jonak, mistrz świata w boks
W ostatnią sobotę, 11 sierpnia, podczas meczu wyjazdowego drużyna LKS Gardawice wygrała z LKS
Nareszcie zasłużone zwycięstwo piłkarzy LKS-u Gardawice, którzy w niedzielę, 9 wrze
podziel się tą notką ze znajomymi!
współpraca